Referencie, NAD-RESS Senica, a.s.

Referencie, NAD-RESS Senica, a.s.

NAD-RESS Senica, a.s.

NAD-RESS Senica, a.s.

Obor činnosti: nákladné vozidlá

http://www.nadress.sk

Společnosť NAD-RESS Senica, a.s. sa za viac ako 20 rokov vypracovala na jedného z hlavných poskytovateľov dopravných služieb. Skúsenosť a tradícia, špičkový vozový park s 205-timi vozidlami, najmä značiek MERCEDES a VOLVO, je garanciou kvality našich služieb.
Naše vozidlá sú vo verziách plne zodpovedajúcích požiadavkám trhu a komplexnosti požiadaviek dopravných služieb. Sme pripravení previezť rozdielne množstvá tovaru od: 1t/3,5t/5t/8t/11t/ až do 26t alebo rôzne druhy tovaru (mrazený tovar, chladený tovar, klasický tovar, zvitky plechov, a i.)

Predtým ako sme začali využívať systém Webdispečink, monitorovanie našej flotily zabezpečovali továrenské systémy výrobcov vozidiel. Pre vozidlá Mercedes to bol systém Fleetboard a pre vozidlá VOLVO to bol systém Dynafleet.

Webdispečink sme začali využívať na všetkých vozidlách v roku 2020 po testovaní na nekoľkých vybraných typoch vozidiel. Naša spoločnosť, ako je už spomenuté v úvode, využíva rôznych výrobcov vozidiel v rôznych skladbách. 135 vozidiel sú ťahače a 70 vozidiel je chladiarenských valníkov v rôznom prevedení. Z tohto dôvodu bola pre nás jasná voľba Webdispečinku. Prioritne nám išlo o sledovanie techniky jazdy (Perfect Drive) a jednotného vyhodnocovania parametrov na základe ktorých riešime odmeňovanie za techniku jazdy. Dnes využívame takmer všetko čo systém ponúka. Všetko sa využiť nedá, nakoľko systém je naozaj rozsiahly a plne modifikovaný na rôzne potreby zákazníkov. O výhodách a možnostiach pre dopravnú firmu by sa dalo napísať množstvo kníh, teraz len v krátkosti. Dispečeri riadia dopravu cez dispečerský modul, vodiči už nepoznajů STAS-ky - každé vozidlo je vybavené tabletom kde zadávajů prepravy, sledujú trendy techniky jazdy a svoje zlepšenia, či zhoršenia.
Systém je jednoduchý a intuitívny, rozoznáva pohyb vozidla a ponúka možnosti prepravy, takže sme nemali problém naučiť to aj staršie ročníky vodičov s tlačidlovými telefónmi. Sťahujeme tachografy, karty vodičov, vieme plánovať všetky cesty aj kde sa nám vždy vozidlo nachádza. V plnom rozsahu využívame PERFECT DRIVE, který nám slúži v celej svojej kráse a vieme tak férovo hodnotiť vodičov na rôznych typoch vozidiel. Vývojové oddelenie je neuveriteľne nápomocné a dokáže zapracovať čokoľvek, čo je praktické pre všetkých užívateľov. Nikto iný s kým sme sa stretli to nedokáže.

V porovnaní s konkurenciou dokážeme zjistiť v akých režimoch vozidlo jazdilo (diaľnica, mimo mesto, mesto a manévrovanie), koľko nastúpalo metrov, aké malo otáčky, spotrebu, váhu. Hodnotíme využívanie pomocných systémov a sledujeme podstatné parametre jazdy ako: nožnú brzdu s presnou vzdialenosťou, motorovku, tempomat, zotrvačnosť, voľnobeh, plyn, kick down, rýchlosť nad 85 km a mnohé iné. Vďaka tomu, že vieme presne pomenovať problém na ceste, vieme každého preškoliť na efektívnu techniku jazdy a tým získavame náskok v podstatných nákladoch na PHM, brzdovů sůstavu, pneumatiky a aj znižovanie poistných udalostí.

Som rád, že sme sa rozhodli pre tento systém, Je to jedno z našich najlepších rozhodnutí pre udržanie konkurencieschopnosti, rastu firmy, znižovania nákladov a férového jednania s vodičmi a zákazníkmi. Peniaze, které sme do systému investovali (tablety, školenia, inštalácie a mesačný paušál), sa nám dávno mnohonásobne vrátili a to máme systém necelé dva roky.
Tieto nástroje sú vhodné pre každú firmu bez ohľadu na počet vozidiel. V každej dobe a bez ohľadu na ceny PHM, AD BLUE, náhradných dielov je to ten najefektívnejší nástroj ako robiť veci dlhodobo udržateľne. Ďakujem celej spoločnosti a hlavne ľudom, ktorí za tým stoja.

Ing. Cibulka Pavol
Technick riaditeľ NAD-RESS Senica, a.s.

Referenčný list